کشاورزی روباتیک در بریتانیا وارد فاز عملی شد ، کاهش هزینه های فراوری ، افزایش کیفیت محصولات

به گزارش وبلاگ وردپرس، این روزها موضوع کشاورزی روباتیک بیش از هر زمان دیگری مطرح می گردد و بسیاری از کشورها مایلند این سیستم کشاورزی را مورد آزمون قرار دهند. در این میان به نظر می رسد بریتانیایی ها سردرمدار این نوع کشاورزی خواهند بود.

کشاورزی روباتیک در بریتانیا وارد فاز عملی شد ، کاهش هزینه های فراوری ، افزایش کیفیت محصولات

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب بهره گیری از کشاورزی روباتیک می تواند فواید زیادی برای افرادی که در این حرفه مشغول هستند داشته باشد.یکی از شرکت های بریتانیایی که در حوزه کشاورزی روباتیک خدمات و فعالیت های گسترده ای داشته، شرکت Waitrose & Partners است. این شرکت با یک قرارداد با استارتاپی که فراوری نماینده روبات ها است، یک برنامه 3 ساله را طراحی نموده که بر اساس آن از 3 نوع روبات کوچک و مینیاتوری به نام های تام، دیک و هری استفاده خواهد نمود.این روبات ها به شکل آزمایشی در یک مزرعه یک هکتاری گندم کار خواهند کرد تا آزمایشاتی را انجام دهند که در آن اتوماسیون می تواند کارایی کشاورزی را افزایش دهد.

کشاورزی بخشی است که جامعه قطعا نمی تواند بدون آن ادامه حیات دهد و این شرکت کوچک روباتیک می گوید که هزینه های کشاورزی بدون سیستم های جدید در حدود هشت درصد در هر سال افزایش می یابد و احتیاج جامعه بر اساس رشد جمعیت، کشاورزان سنتی را تحت فشار بالایی قرار می دهد.

روبات ها یک راه موثر برای یاری به کشاورزی، محسوب می شوند، البته نه تنها به عنوان جایگزین کارگران انسانی، بلکه همچنین برای انقلابی کردن کشاورزی. روبات ها نه تنها می توانند در محدوده وسیع تری از شرایط انسان ها کار نمایند، بلکه می توانند این کار را در ساعت کمتری انجام دهند و به جزئیاتی توجه نمایند که به راحتی با دست انجام نمی گردد. علاوه بر این، روبات های کوچک می توانند در این زمینه بدون آسیب رساندن به محصولات(همانطور که ماشین آلات متعارف انجام می دهند)، کار نمایند.

این شرکت کوچک روباتیک می گوید که از این داده ها و یادگیری ماشینی برای ایجاد تعدادی سناریو در جهت تشخیص دقیق علف هرز و محصول با ارزش استفاده می نماید. این شرکت معتقد است که روش مذکور درامدها را 40 درصد افزایش می دهد و هزینه ها را 60 درصد کاهش دهد.

بخشی از این کار به وسیله یک سیستم AI جدید به نام Wilma انجام خواهد شد که سه ربات را مدیریت خواهد نمود و به مدیریت مزرعه نیز یاری خواهد نمود. نظر شما چیست آیا می توان با یاری این تکنولوژی کشاورزی را متحول کرد؟

منبع: انتخاب

به "کشاورزی روباتیک در بریتانیا وارد فاز عملی شد ، کاهش هزینه های فراوری ، افزایش کیفیت محصولات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشاورزی روباتیک در بریتانیا وارد فاز عملی شد ، کاهش هزینه های فراوری ، افزایش کیفیت محصولات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید