اخبار صنعت

رسانه های خارجی؛ برنده فضای بی رقیب فراوری محتوا

به اعتقاد کارشناسان، با توسعه زیرساخت ها و دسترسی به اینترنت پرسرعت در بیشتر نقاط، فضای فراوری محتوا ایجاد شده و تقاضا هم برای آن زیاد است، اما حاکمیت باید با رقابتی کردن این فضا به توسعه آن یاری کند و اگر فضای رقابتی از بین برود و فراوریکنندگان محتوا...

8 آبان 1399

راهکار حل مشکل گرانی کره: مضر است؛ نخورید!

توزیع کره در حالی با افزایش قیمت همراه است که دیروز کیانوش جهانپور، مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت به مردم یادآوری کرد که کره یک ماده غذایی مضر است!

7 آبان 1399

طرز تهیه مرغ کنتاکی ترد و پفکی به روش KFC و رستورانی

مرغ کنتاکی در واقع نوعی از مرغ سوخاری است. یکی از معروف ترین رستوران های دنیا که مرغ های کنتاکی فوق العاده ای دارد KFC است که دارای هواداران بیشماری است. در ادامه چند دستور غذایی متفاوت برای تهیه مرغ کنتاکی آورده شده است که با استفاده از هر کدام شما به غذایی...

3 آبان 1399

تورم کنترل شده است ، تحریم های آمریکا به بازارها آسیبی وارد نمی کند

به گزارش خبرنگاران، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: تلاش مداوم برای ایجاد بی ثباتی در بازارهای پولی و ارزی کشور از سوی آمریکا و همدستان او تازگی ندارد، هدف همه این اقدامات، بخصوص در یک سال اخیر، ایجاد انتظارات...

21 مهر 1399

خبرنگاران مدیریت اخبار کرونا؛ در گروی جامع نگری و پرهیز از نگاه تک بعدی

تهران- خبرنگاران- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر ضرورت آنالیز سیاست های رسانه ها و نقاط ضعف و قوت آن ها در پوشش اخبار کرونا با رویکردهای مختلف بهداشتی، اجتماعی، ارتباطی و مالی تاکید نمود.

16 مهر 1399

خبرنگاران درآمد سازمان منطقه آزاد اروند جوابگوی زیرساخت های شهری نیست

آبادان - خبرنگاران - معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد اروند گفت: درآمدهای سازمان منطقه آزاد اروند به تنهایی برای ایجاد زیرساخت های آسیب دیده از جنگ در آبادان و خرمشهر کافی نیست.

14 مهر 1399

پروژه دکتری برای حل مشکل صنعت پلاستیک با نانو تعریف شد

شرکت فرست گرافن در قالب یک بورس تحصیلی، پروژه مشترکی را با دانشگاه واویک آغاز خواهد کرد تا از گرافن برای ارتقاء خواص پلاستیک ها استفاده کند.

14 مهر 1399

خبرنگاران البرز 600 طرح تولیدی نیمه تمام دارد

کرج - خبرنگاران- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت که این این 600 طرح تولیدی صنعتی نیمه تمام دارد که نیازمند حمایت مسوولان کشوری است.

5 مهر 1399

تاریخچه یک کشف تصادفی که دنیای آشپزی را تغییر داد: تفلون

روی پلانکت (roy plunkett)، داروساز شرکت دوپونت سر در نمی آورد. قرار بود درون ظرف استوانه ای گاز باشد، اما وقتی دستیار او، جک ریبوک، سرپوش را باز کرد، چیزی بیرون نیامد. اگر کس دیگری بود، فرض می کرد که ظرف، معیوب یا سوراخ است و آن را دور می انداخت، اما خوب شد که...

3 مهر 1399

با کاتالیست نانو، درآمد پالایشگاه ها را 30 میلیون دلار افزایش می دهیم

مدیر عامل شرکت دانش بنیان توسعه دانش و فناوری ایلیا معتقد است که با استفاده از نانوکاتالیست این شرکت، درآمد هر پالایشگاه تولیدکننده بنزین را می توان سالانه 30 میلیون دلار افزایش داد.

31 شهریور 1399

تولید 1000 کیلو گرم قارچ در شهربابک

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهربابک گفت: با تولید هزار کیلو گرم قارچ دکمه ای به همت دو طرح پیروز پرورش قارچ، بخشی از نیاز بازار شهربابک تامین می شود.

28 شهریور 1399

سی ویکم تیر ماه، انتها مهلت ارسال آثار به جشنواره کتاب سال دانشجویی

به گزارش خبرگزاری کناب ایران به نقل از روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی، مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره کتاب سال دانشجویی تا پایان تیرماه است.

23 شهریور 1399

بخش کشاورزی موتور محرک رشد مالی است

رئیس اتاق کاشان گفت: امروز موتور محرک رشد مالی در حال حاضر کشور کشاورزی است و سایر بخش های مالی منفی شش تا هشت پیش بینی می گردد و تنها بخشی که می تواند ما را به صفر یا منفی دو برساند، کشاورزی است اما این بخش مالی مظلوم واقع شده است.

11 شهریور 1399

اتصال معادن به بورس تهران

حدود سه ماه پس از اعلام خبر رئیس جمهور مبنی بر ضرورت ورود معادن به بورس، کارگروه ویژه استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه برای بخش معدن تشکیل شد تا زمینه استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه برای بخش معدن فراهم و فرآیند بورسی کردن معادن آغاز شود.

9 شهریور 1399

ماموریت های 4 گانه وزارت صنعت در سال جهش فراوری ، برنامه ریزی برای صادرات 41 میلیاردی

سرپرست وزارت صمت با اشاره به هدف گذاری صورت گرفته برای دستیابی به صادرات غیرنفتی 41 میلیارد دلاری در سال جهش فراوری، گفت: صدور جواز تاسیس صنعتی طی سه ماهه اول سال جاری بیش از 27 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

9 شهریور 1399

توسعه گردشگری و رونق صادرات سیستان و بلوچستان با سوت قطار چابهار ـ زاهدان

اتصال چابهار به راه آهن سراسری می تواند حلقه مفقوده گردشگری استان را از طریق گردشگری راه آهن تکمیل کند و توسعه گردشگری و رونق صادرات سیستان و بلوچستان را به دنبال داشته باشد.

30 مرداد 1399

عراق چگونه برای ایران دارو و کالای اساسی تامین می نماید؟

چند روز قبل رئیس کل بانک مرکزی بیان کرد که این بانک طرحی را دنبال می نماید تا در چارچوب آن، امکان انتقال دارو و کالاهای اساسی از عراق به ایران فراهم گردد و به جای ارز حاصل از صادرات محصولاتی مانند برق و گاز به این کشور، امکان واردات این کالاها برای ایران...

27 مرداد 1399

افزایش 5.4 درصدی سرمایه گذاری خارجی در طرح های صنعتی

خبرنگاران: جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صمت نشان می دهد که در دو ماهه اول سال جاری حجم کل سرمایه گذاری خارجی در طرح های صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیات سرمایه گذاری خارجی 5.4 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

25 مرداد 1399

اعلام کافی نبودن خدمات بیمه بیکاری فعالان گردشگری

ایسنا/ براساس سخنان خزانه دار جامعه هتلداران ایران و رئیس جامعه هتلداران یزد، کافی نبودن خدمات بیمه بیکاری فعالان گردشگری دیده می گردد.

17 مرداد 1399

اولین جزئیات از پیش گشایش بورس شنبه ، استقبال سهامداران از نمادهای سرمایه گذاری

به گزارش خبرنگاران، در مرحله پیش گشایش بازار سهام روز شنبه 17 خرداد، تشکیل صف های خرید چندصد میلیونی در بسیاری از نمادها نشان می دهد که امروز نیز بازار سهام در ادامه فرایند صعودی روز چهارشنبه خود، شروعی سبز خواهد داشت.

15 مرداد 1399
تعداد: (116)