محکومیت بمباران وزارت کشور دولت وفاق، اعطای بورس تحصیلی سفارت آمریکا به جوانان لیبی

به گزارش وبلاگ وردپرس، دولت وفاق ملی لیبی بمباران وزارت کشور وابسته به این دولت را محکوم کرد و از شورای امنیت خواست دولت حامی متجاوز را مورد مجازات قرار دهد.

محکومیت بمباران وزارت کشور دولت وفاق، اعطای بورس تحصیلی سفارت آمریکا به جوانان لیبی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ وردپرس؛ مناطق مسکونی، بیمارستان ها و درمانگاه ها، ساختمان های دولتی و تاسیسات زیر ساختی طرابلس توسط نیروهای وابسته به ژنرال خلیفه حفتر هدف حملات نظامی قرار می گیرند. این حملات برخلاف قوانین بین المللی جنگی و مقررات جهانی مربوط به حقوق بشر است. دولت وفاق ملی بارها از این بابت به شورای امنیت شکایت نموده اما این شکایت ها هیچ تاثیر عملی تاکنون به همراه نداشته است.

دولت وفاق ملی با محکوم کردن بمباران ساختمان وزارت کشور این دولت در مرکز طرابلس خاطرنشان کرد: شورای امنیت باید دولتی که از متجاوز حمایت می نماید، مجازات کند، چرا که مسئولیت کامل چنین تجاوزاتی به عهده دولت مزبور است.

دولت وفاق ملی لیبی در صفحه خود در شبکه اجتماعی فیسبوک نوشت: این حملات در راستای بمباران همیشگی فرودگاه بین المللی معیتیقه (حومه طرابلس) ، فرودگاه مسافربری مصراته ، مناطق مسکونی، ساختمان های دولتی، مدارس و مراکز درمانی واقع شده است که در اثر این حملات زنان، بچه ها و شهروندان بی گناه جان خود را از دست داده و می دهند.

به نوشته تارنمای الوسط - لیبیا در این بیانیه، دولت وفاق ملی از دفتر نمایندگی سازمان ملل در لیبی خواسته است که به مسئولیت خود در قبال این حملات پایبند بوده و از شورای امنیت بخواهد فورا اقداماتی را برای جلوگیری ازحمله به مناطق غیرنظامی انجام دهد و به صدور بیانیه های محکومیت آمیز بسنده نکند.

دولت وفاق ملی در بیانیه خود تاکید نموده است: هرگونه حمله مستقیم یا غیر مستقیم به مناطق غیرنظامی و سرمایه های ملی و مردمی نقض آشکار قانون بین المللی حقوق بشر است که مرتکب آن باید مورد پیگیرد قانونی و مجازات قرار گیرد.

جنگنده های نیروهای وابسته به ژنرال خلیفه حفتر پنجشنبه گذشته (9 آبان) یک منزل مسکونی در خیابانی منتهی به فرودگاه طرابلس را بمباران کردند که در اثر آن یک زن به همراه چهار کودک مجروح شدند. این خانه در نزدیکی وزارت کشور دولت وفاق ملی قرار داشت.

خبر دیگری از لیبی حاکیست، سفارت آمریکا در لیبی در ادامه تحرکات مداخله جویانه خود و تاثیرگذاری بر این کشور آفریقایی عربی به دانش آموزان ممتاز دبیرستانی این کشور بورس تحصیلی می دهد تا یک ترم در مدارس آمریکایی تحصیل نمایند و از تجربه فعالیت های آکادمیک برخوردار شوند.

جوانان لیبیایی در مراکز آموزشی آمریکا در فعالیت های اجتماعی شرکت می نمایند و آموزش مدیریت و رهبری را کسب خواهند کرد.

جوانان نخبه ای که از کشورهای جنگزده یا عقب نگهداشته شده به اروپا و آمریکا سفر می نمایند، معمولا تحت تاثیر پیشرفت های کشورهای غربی قرار می گیرند و تنها راه توسعه کشور خود را پیروی از شیوه غرب خواهند دانست.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "محکومیت بمباران وزارت کشور دولت وفاق، اعطای بورس تحصیلی سفارت آمریکا به جوانان لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محکومیت بمباران وزارت کشور دولت وفاق، اعطای بورس تحصیلی سفارت آمریکا به جوانان لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید