افشاگری ناخواسته وزیر مصری درباره بحران کرونا در سعودی

به گزارش وبلاگ وردپرس، فارس نوشت: وزیر بهداشت مصر در پاسخ به اینکه چرا تعداد مبتلایان به کرونا در مصر بیشتر می شود، گفت که روزانه 15 نفر مبتلا به کرونا از عربستان وارد مصر می شود.

افشاگری ناخواسته وزیر مصری درباره بحران کرونا در سعودی

اظهارات وزیر بهداشت مصر در مورد ورود شهروندان سعودی مبتلا به کرونا به مصر، واکنش شهروندان مصری و سعودی را درپی داشت.

هبه زیاد، وزیر بهداشت مصر یکشنبه در گفت وگو با شبکه ای تلویزیونی ناخواسته اظهاراتی را به زبان آورد که نشان می دهد، اوضاع عربستان سعودی به دلیل کرونا بحرانی است.

او دیروز یکشنبه در پاسخ به چرایی افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در مصر گفت: هر روز 15 مورد مبتلا به بیماری کرونا از عربستان سعودی وارد کشور (مصر) می شود. مبتلایان به کرونا همان مصری هایی هستند که به عمره رفته اند.

برخی در شبکه های ارتباط جمعی به این اظهارات مقام مصری واکنش نشان دادند و پرسیدند به راستی عدد واقعی مبتلایان به کرونا در عربستان چقدر است. با این حال، عربستان نزدیک به یک هفته است که عمره را متوقف کرده است.

هم مصر و هم عربستان سعودی متهم به پتهان کاری در ارائه آمار دقیق مبتلایان و فوتی های کرونا هستند. مجتهد، فعال توییتری و افشاگر اسرار خاندان سعودی اخیراً گفته که آمار رسمی عربستان از کرونا بسیار پایین تراز آمار واقعی است و چه بسا مبتلایان به ده ها هزار نفر برسد.

وزارت بهداشت عربستان امروز دوشنبه اعلام کرد که با ابتلای 51 نفر جدید، شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 به 562 نفر رسیده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "افشاگری ناخواسته وزیر مصری درباره بحران کرونا در سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشاگری ناخواسته وزیر مصری درباره بحران کرونا در سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید