اخبار سیاسی

رسانه های خارجی؛ برنده فضای بی رقیب فراوری محتوا

به اعتقاد کارشناسان، با توسعه زیرساخت ها و دسترسی به اینترنت پرسرعت در بیشتر نقاط، فضای فراوری محتوا ایجاد شده و تقاضا هم برای آن زیاد است، اما حاکمیت باید با رقابتی کردن این فضا به توسعه آن یاری کند و اگر فضای رقابتی از بین برود و فراوریکنندگان محتوا...

8 آبان 1399

خطیب زاده: برای ما اهمیتی ندارد چه شخصی در کاخ سفید بر سر کار است

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در واکنش به ادعای مایکروسافت درباره تلاش های هکرهای ایرانی برای تاثیرگذاری بر انتخابات آمریکا شرح داد: برای ایران، اهمیتی ندارد چه شخصی در کاخ سفید بر سر کار است.

4 آبان 1399

یک فاجعه دیپلماتیک برای ایالات متحده و یک پیروزی برای ایران؛برجام زنده است

ایرنا نوشت: گای برتون تحلیلگر مسایل بین المللی و استاد کالج سلطنتی لندن در گزارشی برای تلویزیون مرکزی چین نوشت: برجام برای آمریکا یک فاجعه و برای ایران یک پیروزی بوده و به رغم مانع تراشی های واشنگتن همچنان زنده است.

30 مهر 1399

سوریه قطع آب اهالی الحسکه توسط ترکیه را جنایت ضد بشری خواند

وزارت خارجه سوریه با شدیدترین لحن اقدام دولت ترکیه در قطع آب شرب بیش از یک میلیون شهروند سوری ساکن شهر الحسکه و حومه آن را محکوم کرد و آن را جنایت جنگی و جنایت ضد بشری خواند.

20 مهر 1399

خبرنگاران مدیریت اخبار کرونا؛ در گروی جامع نگری و پرهیز از نگاه تک بعدی

تهران- خبرنگاران- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر ضرورت آنالیز سیاست های رسانه ها و نقاط ضعف و قوت آن ها در پوشش اخبار کرونا با رویکردهای مختلف بهداشتی، اجتماعی، ارتباطی و مالی تاکید نمود.

16 مهر 1399

خبرنگاران 100 درصد اعتبار مصوب سفر رییس جمهوری به استان اردبیل تخصیص می یاید

اردبیل - خبرنگاران - معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: 100 درصد اعتبارات مصوب سفر زمستان پارسال رییس جمهوری به استان تخصیص می یابد.

15 مهر 1399

گزارش، اقتصاد ترکیه، از خطرات یک قروشی تا باد مصنوعی

منتقدین، مدیریت غلط دولت را اصلی ترین دلیل کاهش ارزش لیره ترکیه می دانند اما رئیس جمهور معتقد است که اقتصاد ترکیه با بادهای مصنوعی به لرزه درنمی آید.

12 مهر 1399

ظریف ملاقات خود با مقام روس را سازنده توصیف کرد

وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار توئیتی پس از ملاقات و تبادل نظر با رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه این ملاقات را بسیار سازنده توصیف کرد.

11 مهر 1399

اعمال فشار برای خروج از برجام

در حالی که در مسکو خبری نبود، رسانه های امریکا روز دوشنبه بشدت از خبر مربوط به تحریم های روسیه خشمگین بودند. ترامپ به امید تسکین زخم ناشی از اظهارات هیلی، رهنمودهای لازم را برای مطرح کردن در کنفرانس خبری در اختیار سندرز قرار داد و گفت که ما تحریم های شدیدی...

9 مهر 1399

سازمان جهانی بهداشت ادعاهای پمپئو را رد کرد

ایرنا نوشت: تدروس ادهانوم مدیرکل سازمان جهانی بهداشت ادعاهای مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا درباره وی را رد کرد و آن را نادرست و غیرقابل قبول خواند.

27 شهریور 1399

واکنش وزارت بهداشت به آمار 25 میلیون کرونایی ، کدام تست مثبت تلقی می گردد؟

معاون بهداشت وزارت بهداشت، در واکنش به آمار 25 میلیون مبتلا به کرونا که نقل قول رئیس جمهور بوده است، توضیحاتی داد.

22 شهریور 1399

دولت استعفا نمی دهد، در راستای حل مسائل شهروندان حرکت می کنیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، حسان دیاب نخست وزیر لبنان پس از ملاقات با عبداللطیف دریان مفتی این کشور گفت که دولت وی ماندنی است و استعفا نمی دهد.

19 شهریور 1399

احمد زیدآبادی: کار مجلس یازدهم زار است!

احمد زیدآبادی در کانال تلگرامی خود در مطلبی با عنوان کار زار مجلسیان به واکاوی اتفاقات روز گذشته در صحن علنی مجلس و رویارویی مجلسیان با ظریف پرداخت و نوشت: بیشترِ صحبت های امروز دکتر محمد جواد ظریف در مجلس سست و بی پایه بود، اما واکنشی که برخی نمایندگان...

16 شهریور 1399

افراد مشهوری که کرونا گرفتند (گزارش تصویری)

کرونا نه پیر و جوان می شناسد و نه ثروتمند و فقیر. حتی تفاوت بین فرد مشهور و گمنام را هم تشخیص نمی دهد.

14 شهریور 1399

یمن راه حل نظامی ندارد

جنگ یمن از ابتدای شروع خطایی استراتژیک بود که توسط امارات و عربستان انجام شد. وقتی به تاریخ یمن توجه می کنیم متوجه می شویم سه جریان در گذشته به نوعی در تحولات یمن نقش داشتند یکی اختلافات درونی در جامعه یمن است. جامعه ای عشیره ای با فرهنگ خاص خود و معمولا...

10 شهریور 1399

اتصال معادن به بورس تهران

حدود سه ماه پس از اعلام خبر رئیس جمهور مبنی بر ضرورت ورود معادن به بورس، کارگروه ویژه استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه برای بخش معدن تشکیل شد تا زمینه استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه برای بخش معدن فراهم و فرآیند بورسی کردن معادن آغاز شود.

9 شهریور 1399

میرسلیم: تصویب قطعنامه علیه ایران رسوایی دیگری برای بزک کنندگان غرب است

نماینده مردم تهران در مجلس نوشت: لجاجت آمریکا و اذناب اروپایی اش در شورای حکام علیه ایران، اثبات کننده حقانیت ما و ضرورت پایمردی در مقابل زیاده خواهی و ظلم آنهاست.

29 مرداد 1399

خبرنگاران روسیه از پیشرفته ترین زیردریایی اتمی خود رونمایی کرد

مسکو - خبرنگاران - پیشرفته ترین زیردریایی اتمی روسیه به نام شاهزداده ولادیمیر با قابلیت پرتاب 20 فروند موشک دارای کلاهک هسته ای در روز ملی روسیه به نیروی دریایی روسیه تحویل شد.

22 مرداد 1399

در تبادل نظر با واشنگتن بر لزوم خروج تمامی نظامیان آمریکایی تأکید شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از الفرات نیوز، مصطفی الکاظمی سخنانی را در مورد گفتگوی راهبردی میان بغداد و واشنگتن عنوان نمود.

20 مرداد 1399

حمله لفظی ابوظبی به ترکیه

وزیر مشاور دولت امارات عربی متحده درامور خارجه در واکنش به اقدامات نظامی ترکیه در لیبی آن را سراب و در تعارض با قوانین بین المللی خواند.

19 مرداد 1399
تعداد: (149)