دزد دریچه های فاضلاب تهران دستگیر شد

به گزارش وبلاگ وردپرس، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت گفت: دزد دریچه های فاضلاب شهر تهران با 10 فقره سرقت دستگیر شد.

دزد دریچه های فاضلاب تهران دستگیر شد

به گزارش ،سرهنگ قاسم دستخال رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی پایتخت اعلام داشت: پس از وصول شکایات متعدد مبنی بر سرقت دریچه های فلزی حوضچه فاضلاب در سطح شهر تهران که علاوه بر خسارت اقتصادی به زیرساخت های شهری، باعث ایجاد مسائل از جمله سقوط شهروندان و موتور سواران به داخل حوضچه ها شده بود، با دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 34 تهران آنالیز موضوع برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی نهاده شد.

وی بیان داشت: در گام نخست کارآگاهان با مراجعه به محل های سرقت و تحقیقات میدانی تصویر فردی حدودا 40 ساله که با یک دستگاه خودروی پراید نوک مدادی در حال سرقت دریچه های شرکت آب و فاضلاب بود، به دست آوردند.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در گام بعدی از تحقیقات کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی مالک خودروی پراید که خانمی جوان بود شناسایی و معینشد وی خودرو را به صورت قولنامه ای به یک نمایشگاه اتومبیل واگذار نموده است.

این مقام پلیسی با اشاره به اینکه کارآگاهان مالک نمایشگاه را به پایگاه یکم دعوت کردند، گفت: نمایشگاه دار در اظهاراتش به کارآگاهان گفت، خودرو را به یکی از دوستانش به نام مجید 38 ساله به صورت اقساطی، حدود چند ماه قبل واگذار نموده است و اطلاعی از سرقت های صورت گرفته ندارد، با معین شدن این موضوع در آنالیز سوابق کیفری مجید معین شد وی پیش تر به دفعات مختلف به جرم سرقت دریچه ها و کلاهبرداری دستگیر شده است.

دست خال با بیان اینکه مخفیگاه متهم در محدوده گیشا شناسایی شد، اضافه نمود: با انعکاس اطلاعات به دست آمده به بازپرس پرونده، دستور دستگیری مجید صادر شد و در نهایت وی در مخفیگاهش در دوم دیماه طی یک عملیات پلیسی دستگیر و به پایگاه یکم انتقال یافت.

رئیس پایگاه یکم توضیح داد: دزد که در ا ابتدا منکر هرگونه سرقتی بود با مشاهده دلایل جمع اوری شده، بناچار اعتراف کرد:: شغلش خرید و فروش خودرو هست و حدود 2 ماه است بدلیل مسائل اقتصادی بیکار شده و برای تامین هزینه های زندگی در خیابان ها دریچه های فلزی شرکت آب و فاضلاب را سرقت سپس دریچه ها را بین 50 تا 100 هزار تومان به ضایعاتی ها فروخته است.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه متهم به 10 فقره سرقت اعتراف نموده است، گفت: متهم با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 34 تهران پرونده روانه زندان شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "دزد دریچه های فاضلاب تهران دستگیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دزد دریچه های فاضلاب تهران دستگیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید