کتاب اطلس ترمیم زخم با رویکرد بازسازی بافت منتشر شد

به گزارش وبلاگ وردپرس به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، کتاب اطلس ترمیم زخم با رویکرد بازسازی بافت نوشته دکتر سهیلا کردستانی توسط انتشارات Elsevier به چاپ رسید. این اطلس با ارائه تئوری ترمیم بافت و ارائه آخرین روش های علمی ترمیم بافت به عنوان یک مرجع برای پزشکان، پرستاران و فعالان حوزه زخم، در مقیاس ملی و بین المللی مورد استفاده خواهد بود.

کتاب اطلس ترمیم زخم با رویکرد بازسازی بافت منتشر شد

در بخشی از این کتاب به محصولات سیلوسپت شرکت دانش بنیان کیتوتک پرداخته شده است، سیلوسپت ضدعفونی کننده نانویی بوده که به جای الکل برای ضدعفونی کردن زخم استفاده می گردد.

در این اطلس انواع مختلف زخم در بیمارانی از نژادها و قومیت های گوناگون در ایران گردآوری شده است. محتوای این کتاب در حوزه مهندسی بافت و پزشکی بالینی است و در دو بخش تئوری ترمیم زخم با معرفی به روزترین روش های درمانی نظیر استفاده از فناوری نانو و بخش علمی حاوی گزارش ترمیم زخم در 161 بیمار ارائه شده است. بخش دوم با ارائه دستورالعمل های درمانی انواع مختلف زخم راهنمای جامعی برای پزشکان، پرستاران و کلیه فعالان حوزه زخم به شمار می رود.

از جمله بخش های مختلف این کتاب می توان به بیان اصول ترمیم زخم و بافت، ارائه یک راهنمای تصویری جامع برای درمان بیماران مختلف، ارائه دستورالعمل های درمانی به روز با رویکرد بازسازی بافت اشاره نمود.

در این اطلس که به زبان انگلیسی بوده مطالعات بالینی صورت گرفته طی یک دوره پانزده ساله روی 161 بیمار در بیش از 30 بیمارستان علوم پزشکی کشور در 264 صفحه تمام رنگی ارائه شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کتاب اطلس ترمیم زخم با رویکرد بازسازی بافت منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب اطلس ترمیم زخم با رویکرد بازسازی بافت منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید