مجلس آلمان خواهان لغو اصل تصمیم گیری به اتفاق آراء در اتحادیه اروپا شد

به گزارش وبلاگ وردپرس، رئیس مجلس آلمان برای اینکه روند تصمیم گیری ها در اتحادیه اروپا سریعتر انجام گیرد خواهان لغو اصل تصمیم گیری به اتفاق آراء در اتحادیه اروپا شد.

مجلس آلمان خواهان لغو اصل تصمیم گیری به اتفاق آراء در اتحادیه اروپا شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ وردپرس به نقل از روزنامه تاگس شاو آلمان، وولفگانگ شایبله، رئیس مجلس آلمان با اشاره به انتخابات مجلسی پیش رو خواستار اصلاحات گسترده در این اتحادیه شده و توضیح داد که در تصمیم گیری ها در اتحادیه اروپا باید اجبار برای یک تصمیم گیری به اتفاق آراء لغو گردد. به گفته وی اصل تصمیم گیری به اتفاق آراء بدین مفهوم است که کم کم روند همه چیز می تواند متوقف گردد. به همین دلیل ما به یک سیستم تصمیم گیری بر اساس رای اکثریت احتیاج داریم.

همچنین حزب سوسیال دموکرات آلمان در اعلام برنامه های خود برای انتخابات اروپا یک بازگشت از اصل تصمیم گیری به اتفاق آراء را درخواست نموده است. این حزب اعلام نموده است که روند تصمیم گیری سران کشورها درباره سیاست مالیاتی باید تغییر داده گردد تا فلج شدن این روند به وسیله بعضی کشورها پایان یابد. این حزب به این ترتیب می خواهد تامین مالی مستمر شرکت های بزرگ را تضمین کند.

کمیسر امور مالی اتحادیه اروپا هم خواستار اصلاحات در این زمینه شده و اظهار داشته است که ما نمی توانیم این مسئله را بپذیریم که وتوی یک کشور دیگران را متوقف کند.

رئیس مجلس آلمان همچنین با اشاره به انتخابات مجلس اروپایی که در سه ماه آینده برگزار می گردد گفت: اگر نتیجه در این انتخابات این باشد که مجلس اروپا یک اقلیت قدرتمند و یا یک اکثریتی از نمایندگان مشکوک به اروپا را داشته باشد که خواستار هماهنگی این اتحادیه نیستند بنابراین طبیعتا این انتخاباتی سرنوشت ساز برای اروپا خواهد بود.

وی هم زمان خواستار این شد که بخش هایی از سیاست مالی و مالی ملی به سطح سازمان های اروپایی منتقل گردد. به گفته وی تنها زمانی که این موفقیت به دست آید ما می توانیم یک وزیر مالی اروپایی داشته باشیم. تا زمانی که این اتفاق نیفتد انتصاب یک وزیر مالی اتحادیه اروپا هیچ مفهومی ندارد. چنین شخصیتی در این صورت عنصری سمبولیک است که هیچ گونه اختیاراتی ندارد. یک وزیر دارایی اروپایی به یک بودجه اروپایی، درآمد اروپایی و البته مهارت های مناسب و کافی احتیاج دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مجلس آلمان خواهان لغو اصل تصمیم گیری به اتفاق آراء در اتحادیه اروپا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس آلمان خواهان لغو اصل تصمیم گیری به اتفاق آراء در اتحادیه اروپا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید