ویروس کووید-19 به سرعت در حال شیوع است

به گزارش وبلاگ وردپرس به نقل از اسپوتنیک، طبق آخرین داده های سازمان بهداشت دنیای تا به امروز 8.33 میلیون مورد ابتلا به کووید -19 در سرتاسر دنیا ثبت شده است که از میان این مبتلایان 449،182 نفر از 216 کشور و قلمرو در دنیا بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

ویروس کووید-19 به سرعت در حال شیوع است

با وجود گذشت چندین ماه از شروع شیوع این بیماری جدید و ناشناخته در سرتاسر دنیا، تدروس آدهانوم مدیرکل سازمان بهداشت دنیای از شتاب دریافت فرایند همه گیری این بیماری در دنیا اطلاع داد و گفت که این ویروس همچنان به سرعت در حال شیوع است.

آدهانوم همچنین گفت که در روز هجدهم ژوئن بیش از 150 هزار مورد جدید ابتلا به کووید -19 به این سازمان گزارش شده است که نیمی از این موارد ابتلا مربوط به قاره آمریکا است.

مدیرکل سازمان بهداشت دنیای در ادامه اضافه نمود که دنیا در مرحله ای جدید و خطرناک واقع شده است. قابل درک است که بسیاری از افراد از ماندن در خانه خسته شده اند. کشورها نیز خواستار بازگشایی جوامع و اقتصاد خود هستند. اما این ویروس به سرعت در حال شیوع است و همچنان مرگبار است و بسیاری از افراد هنوز در معرض خطر هستند.

تدروس آدهانوم همچنین گفت که سازمان بهداشت دنیای از تمام کشورها و تمام افراد دنیا می خواهد که میزان بالایی از حزم و احتیاط را به کار گیرند و به حفظ فاصله (اجتماعی) از دیگران ادامه دهند.

همزمان با طرح این درخواست از سوی سازمان بهداشت دنیای، تحقیق برای فراوری یک واکسن مؤثر علیه ویروس کووید -19 در سرتاسر دنیا ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ویروس کووید-19 به سرعت در حال شیوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کووید-19 به سرعت در حال شیوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید