ممانعت وزارت خارجه آمریکا از حضور رسانه های غیرمتعهد در جلسه پمپئو

به گزارش وبلاگ وردپرس، تهران - خبرنگاران - وزارت امور خارجه آمریکا از دعوت خبرنگاران به زعم آنها غیرمتعهد به جلسه توجیهی سفر خاورمیانه ای مایک پمپئو خودداری کرد و متن اظهارات وی را هم منتشر نکرد.

ممانعت وزارت خارجه آمریکا از حضور رسانه های غیرمتعهد در جلسه پمپئو

به گزارش وبلاگ وردپرس به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری آمریکایی سی ان ان، وزارت خارجه آمریکا روز گذشته (دوشنبه) اعلام نمود که متن اظهارات مایک پمپئو وزیر خارجه یا فهرست وبلاگ وردپرس حاضر در جلسه توجیهی با وی را اعلام نخواهد کرد.

در این جلسه بسیاری از وبلاگ وردپرس حوزه وزارت خارجه حذف شدند و فقط وبلاگ وردپرس رسانه های متعهد مجاز به شرکت بودند.

جلسه توجیهی عصر دوشنبه برای بحث درباره موضوع آزادی دینی بین المللی در آستانه سفر وزیر خارجه آمریکا به خاورمیانه بود.

مقامات وزارت خارجه آمریکا به وبلاگ وردپرس اطلاع دادند که فقط رسانه های متعهد مجاز به شرکت هستند و خبرنگار شبکه سی ان ان نیز پاسخی درباره دعوت به این نشست دریافت ننموده است.

وزارت خارجه آمریکا شب گذشته(دوشنبه) و در پی تماس مکرر وبلاگ وردپرس نیز اعلام نمود که متن اظهارات وزیر خارجه را منتشر نخواهد کرد و معیار مورد نظر برای دعوت وبلاگ وردپرس رسانه ها هم اعلام نشده است.

سخنگوی سابق وزارت خارجه آمریکا و تحلیلگر کنونی امور جهانی شبکه سی ان ان گفت، این یک رویه معمول است که متن اظهارات هر مقام کابینه در گفت وگو با رسانه ها در اسرع وقت منتشر می گردد.

جان کربی اضافه نمود: گاهی اوقات دیده شده که وبلاگ وردپرس خاصی در موضوعات خاص هدف قرار گرفته اند اما حذف شمار زیادی از وبلاگ وردپرس درباره موضوعی جهانی مانند آزادی مذهبی در خاورمیانه اقدامی کوته بینانه است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از زمان ورود به کاخ سفید از شیوه پوشش اخبار دولت انتقاد نموده و اخباری را که دوست ندارد فیک نیوز(اخبار جعلی) می نامد.

او در ماه های اخیر حملات خود را به رسانه ها تشدید و بعضی رسانه ها را دشمن مردم توصیف نموده است.

اروپام ** 1078 ** 1071

منبع: ایرنا

به "ممانعت وزارت خارجه آمریکا از حضور رسانه های غیرمتعهد در جلسه پمپئو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممانعت وزارت خارجه آمریکا از حضور رسانه های غیرمتعهد در جلسه پمپئو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید