علیرضا آل داوود خطاب به رئیس سازمان فناوری اطلاعات: چرا دولت برای ارائه خدمات دولت الکترونیک بر بستر یک پیغام رسان داخلی اقدام نمی کند؟

به گزارش وبلاگ وردپرس، پژوهشگر فضای مجازی در توییتر خود، از دولت پرسید چرا تاکنون بر بستر پیغام رسان های داخلی سرمایه گذاری زیرساختی شکل نگرفته است؟

علیرضا آل داوود خطاب به رئیس سازمان فناوری اطلاعات: چرا دولت برای ارائه خدمات دولت الکترونیک بر بستر یک پیغام رسان داخلی اقدام نمی کند؟

به گزارش خبرنگار ، آیین نامه اجرایی تحقق دولت الکترونیک در کشورمان مصوب شورای عالی اداری و براساس طرح توسعه کاربردی فناوری اطلاعات است؛ این آیین نامه مربوط به سال 81 است. بر اساس این آیین نامه دولت مکلف به ارائه خدمات غیرحضوری به مردم در راستای بهبود کیفیت، کاهش هزینه ها و گردش سریع اطلاعات بین دستگاه های اجرایی شد. چندین سال از تدوین این آیین نامه گذشته است اما هنوز کشورمان نتوانسته وضعیت قابل قبولی در بخش دولت الکترونیک به دست بیاورد.

سید علیرضا آل داوود پژوهشگر ارشد فضای مجازی و رسانه پستی را در حساب کاربری خود خطاب به امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران منتشر کرد. او در این پست از کره جنوبی نام برد و از موفقیت این کشور در بخش های مختلف نوشت و البته از دولت سوال کرد چرا تاکنون در دولت سرمایه گذاری زیرساختی برای ارائه خدمات دولت الکترونیک بر بستر یک پیغام رسان داخلی انجام نشده است؟

کره جنوبی یک مدل موفق پیش چشم وزیر جوان و دوستانش در راه اندازی شبکه زیر ساخت ملی اطلاعات و ارائه خدمات بر بستر پیغام رسان است.

چرا دولت آقای روحانی برای سرمایه گذاری زیرساختی و ارائه خدمات دولت الکترونیک بر بستر یک پیغام رسان داخلی اقدام نمی کند

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "علیرضا آل داوود خطاب به رئیس سازمان فناوری اطلاعات: چرا دولت برای ارائه خدمات دولت الکترونیک بر بستر یک پیغام رسان داخلی اقدام نمی کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا آل داوود خطاب به رئیس سازمان فناوری اطلاعات: چرا دولت برای ارائه خدمات دولت الکترونیک بر بستر یک پیغام رسان داخلی اقدام نمی کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید