عصر آرام شورای شهر تهران، یاری به تعریض معابر بافت فرسوده

به گزارش وبلاگ وردپرس، اعضای شورای شهر تهران در ادامه جلسه نوبت عصر خود به آنالیز تبصره های 19، 20، 21، 22 و 23 لایحه بودجه 98 شهرداری پرداختند.

عصر آرام شورای شهر تهران، یاری به تعریض معابر بافت فرسوده

در این حلسه تبصره 19 بدون تغییر تصویب شد.

در تبصره 20 بند ب به شهرداری تهران اجازه داده شده بود تا مابه التفاوت سود بانکی تا سقف 250 میلیارد ریال تسهیلات اعطایی مسکن به ساکنین بافت های فرسوده بابت نوسازی بافت های مذکور را با اولویت تجمیع پلاک های ریزدانه و بازگشایی معابر تا سقف 9 درصد از سود تسهیلات اخذ شده از محل ردیف اعتباری با عنوان یاری فنی واعتباری، پرداخت مابه التفاوت مسکن در بافت فرسوده حداکثر تا سقف 9 درصد با اولویت بازگشایی معابر تأمین و براساس دستورالعمل اجرایی آن که توسط شهردار تهران ابلاغ می گردد پرداخت کند.

زهرا نژاد بهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران پیشنهاد داد تا یازده میلیارد تومان از بودجه در اختیار شهردار به 25 میلیارد تومان که در بند ب به آن اشاره شده است اضافه گردد که این پیشنهاد با رأی موافق اعضای شورای شهر تصویب شد. پس از تصویب تبصره 20، تبصره 21 بدون تغییر به تصویب رسید.

در جریان آنالیز تبصره 22 حسن خلیل آبادی عضو کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای شهر تهران پیشنهاد داد که عبارت ری و تجریش به عنوان تهران در این تبصره اضافه گردد که این پیشنهاد هم رأی آورد.

در جریان آنالیز تبصره 23 حجت نظری، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران پیشنهاد حذف بند شش را عنوان کرد.

براساس این بند شهردار می تواند در جهت اهتمام به حفظ و تقویت مهارت، قابلیت های شغلی (حرفه آموزی) به وسیله جلب همکاری نهادها و سازمان های ذیربط از قبیل سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و بخش تعاون وزارت کار، تعاون و تأمین اجتماعی بستر لازم برای توسعه شغلی کارکنان منفک شده را فراهم آورد.

حجت نظری با تاکید بر حذف این بند گفت: اگر شهرداری این افراد را تعدیل می نماید چرا آنان به آموزش فنی و حرفه ای می فرستد.

در این صورت این افراد تصور می نمایند پس از آموزش قرار است به شهرداری باز گردند. ضمن اینکه این کار برای شهرداری هزینه مازاد هم دارد.

پیشنهاد حجت نظری با 11 موافق و 6 مخالف به تصویب رسید و بند 6 از تبصره 23 حذف شد.

همچنین نظری در تبصره 23 شهرداری تهران موظف شده بود مراتب و مراحل اجرایی موارد یاد شده در این تبصره را طی دستورالعملی حداکثر تا انتها خردادماه تهیه و و پس از تأیید کمیسیون برنامه و بودجه برای اجرا به واحدهای اجرایی ابلاغ کند.

حجت نظری پیشنهاد داد: به جای تأیید کمیسیون برنامه و بودجه ، در این بند تأیید در صحن شورا مطرح گردد.

در ادامه مجدداً حجت نظری پیشنهاد حذف بند 8 از تبصره 23 را عنوان کرد در این بند شهرداری تهران مکلف شده بود تا نسبت به بازطراحی کلان ساختار سازمانی در سطح ستاد، مناطق، نواحی؛ واحدها، سازمانها و شرکت ها و کاهش و حذف واحدها، عناوین شغلی و پست های سازمانی غیر ضروری حداقل در حد 10 درصد نسبت به سال 1397 اقدام نمایند.

نظری در مورد این بند گفت: شهرداری در مصوبه دیگری مکلف شده تا ظرف سه ماه برای اصلاح ساختار لایحه بیاورد و اگر دوباره تکلیفی را برای شهرداری تعیین کنیم، دچار سردرگمی می گردد.

بهاره آروین عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران در مخالفت با این پیشنهاد گفت: این تبصره سال گذشته هم عیناً در بودجه سال 97 مطرح شده بود و اتفاقاً سنجش پذیر و روشن است در این بند مقرر شده واحدهای سازمانی حداقل ده درصد نسبت به سال 97 کاهش یابند و این چابک سازی تدریجی شهرداری به صورت سنواتی است، طرحی که آقای نظری به آن اشاره کردند، یک اقدام تحولی بود و این دو بایکدیگر هم پوشانی ندارند.

در نهایت این پیشنهاد حجت نظری هم رأی آورد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "عصر آرام شورای شهر تهران، یاری به تعریض معابر بافت فرسوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عصر آرام شورای شهر تهران، یاری به تعریض معابر بافت فرسوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید