طول عمر انسان ها و حیوانات کهن

به گزارش وبلاگ وردپرس، از طرف دیگر ماموت های پشمالو تا 60 سال زندگی می کردند. محققان در استرالیا دی ان ای گونه های زنده مثل نهنگ ها را که رکورد های کمی از آن موجود است تحلیل کردند.

طول عمر انسان ها و حیوانات کهن

دانشمندان طول عمر بعضی از گونه های منقرض شده انسان کهن و حیوانات را با یاری دی ان ای کشف شده در بقایای آن ها محاسبه نموده اند. براساس این تحقیقات عموزادگان تکاملی ما، نئاندرتال ها و دنیسووان ها، به سن 38 سالگی می رسیدند.

از طرف دیگر ماموت های پشمالو تا 60 سال زندگی می کردند. محققان در استرالیا دی ان ای گونه های زنده مثل نهنگ ها را که رکورد های کمی از آن موجود است تحلیل کردند.

به گفته آن ها نهنگ قطبی یا سر قوسی ممکن است طولانی ترین عمر را در میان پستانداران داشته باشد و عمرش به 250 سال برسد. تا به امروز مشخص طول عمر بسیاری از حیوانات به خصوص آن هایی که عمر درازی دارند سخت بوده است.

بنجامین مین از سازمان سی اس آی آر در کرالی استرالیا گفت: دانستن طول عمر یک حیوان منقرض شده می تواند شناخت بهتری از اکولوژی آن ها به دست دهد.

اگر یک گونه در حیات وحش به حداکثر طول عمر طبیعی نمی رسد، ممکن است نشانه آن باشد که فشار های محیط درحال راندن این گونه به سوی انقراض است.

جورج تنها یک لاک پشت جزیره پینتا ظاهرا آخرین نمونه باقی مانده از این گونه بود

دانشمندان از دی ان ای برای تخمین طول عمر گونه ها استفاده کردند و تغییرات در بخشی از دی ان ای که به کهولت مربوط است را آنالیز کردند. این ساعت های دی ان ای برای پیش بینی حداکثر سن حیوانات زنده یا منقرض به کار گرفته شد.

محاسبه طول عمر خویشاوندان نزدیک ما سرنخ هایی به دست می دهد از اینکه پزشکی مدرن و تغییرات در سبک زندگی ما چگونه می تواند به افزایش عمر یاری کند. در 200 سال گذشته، متوسط طول عمر انسان بیش از دو برابر شده است.

نتایج این مطالعه در نشریه گزارش های علمی چاپ شده است.

منبع: فرادید

به "طول عمر انسان ها و حیوانات کهن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طول عمر انسان ها و حیوانات کهن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید