شرط توقف فراوری خودروهای ناقص از بهمن ماه

به گزارش وبلاگ وردپرس، دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی گفت: امیدواریم تا انتها دی ماه وجوه قول داده شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) تامین و تزریق گردد؛ در این صورت قطعه سازان قابلیت تامین قطعات مورد نظر را داشته و از ابتدای بهمن ماه دیگر هیچ خودروی ناقصی فراوری نخواهد شد.

شرط توقف فراوری خودروهای ناقص از بهمن ماه

آرش محبی نژاد در گفت وگو با وبلاگ وردپرس، در رابطه با میزان آمادگی قطعه سازان در رابطه با وعده وزارت صمت مبنی بر اینکه از انتها دی ماه دیگر شاهد فراوری خودروهای ناقص توسط خودروسازان نخواهیم بود ، اظهار کرد: همکاری و اتحاد بسیار خوبی بین قطعه ساز و خودروساز به دلیل امید ایجاد شده در قطعه سازی ظرف سه ما گذشته، شکل گرفته که باعث شد خودروهای کف کارخانه ها جمع شده و تعداد آن ها تقریبا به صفر برسد.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی ادامه داد: به زودی تعداد باقی محدود نیز تجاری سازی و تحویل مردم خواهد شد، اما ادامه راستا بستگی به این دارد که باز هم امیدها محقق گردد. تا به امروز قطعه ساز با وعده کار نموده است و با وعده هایی همچون اینکه صنعت خودرو از این زیان خارج خواهد شد، پول و تسهیلات خواهد رسید و... این صنعت را نگه داشته اند. ضمن اینکه حدود دو ماه است که همه منتظر به ثمر نشستن مصوبه شورای پول و اعتبار (وعده تسهیلات 10 هزار میلیاردی حد اعتباری دو خودروساز) هستند. همه تقریبا نوعی عزم جزمی داشتند برای آنکه به صنعت جهشی بدهند.

وی اضافه نمود: در نتیجه این ها، فراوری در شرکت ایران خودرو از روزانه 400 دستگاه به 2400 دستگاه در روز هم رسید و رکورد 15 ماهه خود را شکست. اما باید دانست که ادامه مسر چندان تعیین نیست، چراکه نه از تسهیلات خبری هست و نه مصوبه حد اعتباری شورای پول و اعتبار ابلاغ شده است و برنامه ها تعیین نیست؛ اما با وعده ها قطعه سازان جلو آمده و هر آنچه که در توان داشتند را، به اجرا گذاشتند.

محبی نژاد با بیان اینکه وعده ها نباید به انتها سال موکول گردد، ابراز امیدواری کرد که تا انتها دی ماه وعده ها محقق شده، و وجوه قول داده شده توسط وزارت صمت، تامین و تزریق گردد و دیگر خبری از چند مرحله ای بودن واریز و مشروط بودن آن به گوش نرسد. در این صورت، می توان به جرات گفت که قطعه سازان توانمند ما قابلیت تامین قطعات مورد نظر را داشته و تامین قطعات برای خودروسازان به موقع انجام خواهد شد و طبق قول وزارت صمت از ابتدای بهمن ماه دیگر هیچ خودروی ناقصی فراوری نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شرط توقف فراوری خودروهای ناقص از بهمن ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط توقف فراوری خودروهای ناقص از بهمن ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید