ساخت 125 ایستکاه مترو با احداث 4خط جدید

به گزارش وبلاگ وردپرس، مدیرعامل متروی تهران گفت که با ساخت 4 خط جدید مترو، شاهد توسعه 150کیلومتری شبکه مترو در افق 20 سال آینده خواهیم بود.

ساخت 125 ایستکاه مترو با احداث 4خط جدید

علی امام در گفت وگو با وبلاگ وردپرس، در خصوص جزئیات خطوط جدید مترو با بیان اینکه مطالعات مربوط به امکان سنجی احداث خطوط 8 ، 9 ،10 و 11 مترو تهران در مرحله انتخاب مشاور ذی صلاح قرار گرفته است. گفت: هدف از توسعه خطوط مترو در افق 1420 ، پوشش کل پهنه مناطق 22 گانه پایتخت و همچنین به هم پیوستگی خطوط ساخته شده و خطوط در دست احداث با ایجاد ایستگاه های تبادلی می باشد.

وی با بیان اینکه در مطالعات اولیه توسعه خطوط مترو به ایجاد 11 خط تاکید شده که 4 خط جدید مترو باید ایجاد گردد، توضیح داد: با افزایش این 4خط جدید، 150 کیلومتر به طول خطوط شبکه فعلی اضافه و 125 ایستگاه جدید نیز در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت تا در مجموع طول خطوط مترو به حدود 460 کیلومتر برسد.

امام با تاکید بر اینکه از خطوط چهار گانه ای که مطالعه امکان سنجی احداث آنها در دست انجام است، به نظر می رسد ساخت خط 10 به لحاظ امکان اجرا در اولویت قرار گرفته است، اضافه کرد: خط 10 مترو، از قنات کوثر تا وردآورد امتداد می یابد و 41 کیلومتر طول دارد.

مدیرعامل متروی تهران در تشریح 4خط جدید مترو پایتخت گفت: کریدور 3 خط دیگر نیز به ترتیب شامل خط 8 از مسعودیه تا خیابان سرسبز ، خط 9 از دولت آباد تا محدوده پارک جنگی چیتگر و خط 11 از پارک چیتگر تا ابن بابویه است و پیش بینی های اولیه حاکی از آن است که در افق 20 سال آینده، با احداث 4 خط جدید مترو، ظرفیت بهره مندی روزانه با استفاده از این شبکه حمل و نقل عمومی ارزان قیمت ، ایمن و سریع بالغ بر ده میلیون سفر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ساخت 125 ایستکاه مترو با احداث 4خط جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت 125 ایستکاه مترو با احداث 4خط جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید