دیوان عدالت اداری برخی منابع درآمدی شهرداری ها را محدود نموده است

به گزارش وبلاگ وردپرس، سعید ابریشمی راد صبح شنبه در دیدار با معاون عمرانی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها با اشاره به مسائل موجود بر سر راه شهرداری ها برای درآمدزایی پایدار، گفت: در حالی مدام صحبت از درآمدزایی پایدار شهرداری ها می گردد که سازمان های شهرداری کاشان کد اقتصادی ندارند و دفاتر آنها از نظر اداره امور مالیات مورد قبول نیست.

دیوان عدالت اداری برخی منابع درآمدی شهرداری ها را محدود نموده است

وی ادامه داد: دولت در حالی از شهرداری ها انتظارات زیاد و مطالبه گری دارد که خود به این نهادها بدهکار است اما مردم شهرداری ها را یک نهاد دولتی قلمداد نموده و از آنها انتظار کار و اقدام دارند.

شهردار کاشان با اشاره به اینکه اقدامات شهرداری ها می تواند در تامین نظر مثبت مردم تاثیرگذار باشد، توضیح داد: می توان با همراهی و تعامل بخشی از مسائل بین شهرداری ها و دولت را رفع کرد.

وی توضیح داد: دولت به وظایف خود در حوزه سیاست گذاری، حمایت راهنمایی عمل کند.

ابریشمی راد گفت: در حال حاضر سیاست گذاری صحیحی در خصوص اقدامات شهرداری ها از سوی حاکمیت وجود ندارد که این موضوع به عدم شناخت از شهرداری ها بازمیگردد.

وی ادامه داد: شهرداری کاشان حدود شش میلیارد و 800 میلیون تومان به اداره امور مالیات بدهکار است.

شهردار کاشان با اشاره به اینکه برخی نهادهای دولتی بدهی 74 میلیارد تومانی به شهرداری کاشان دارند، گفت: ما بیش از 16 میلیارد تومان از 20 سال گذشته تاکنون به بیمه بدهکاری داریم.

وی توضیح داد: دولت برای پرداخت بدهی خود به شهرداری کاشان قرار بود اوراق مشارکت تخصیص دهد اما 200 میلیارد تومان اوراقدر مجموع به استان اصفهان تخصیص یافت.

ابریشمی راد اضافه نمود: در بسیاری از امور فرهنگی، ورزشی و آموزشی شهرداری ها خلاء های موجود در شهرها را پر نموده اند اما متاسفانه دیوان عدالت اداری به رغم فعالیت شهرداری ها منابع درآمدی آنها را با محدودیت روبرو نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دیوان عدالت اداری برخی منابع درآمدی شهرداری ها را محدود نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوان عدالت اداری برخی منابع درآمدی شهرداری ها را محدود نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید