خبرنگاران کاهش احتمال بروز سکته مغزی با رژیم غذایی گیاهی

به گزارش وبلاگ وردپرس، تهران- خبرنگاران- مطالعات محققان آموزشگاه عصب شناسی آمریکا نشان می دهد رژیم غذایی گیاهی غنی از آجیل، سبزیجات و دانه هایی مانند سویا، خطر بروز سکته مغزی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

خبرنگاران کاهش احتمال بروز سکته مغزی با رژیم غذایی گیاهی

به گزارش پایگاه خبری ساینس دیلی، بر اساس این مطالعه افرادی که از رژیم غذایی گیاهی حاوی سبزیجات، آجیل و دانه ها استفاده می نمایند، در مقایسه با افرادی که رژیم غذایی مبتنی بر گوشت و ماهی دارند، کمتر در معرض سکته مغزی قرار می گیرند.

بر اساس این مطالعه رژیم غذایی نقش قابل توجهی در جلوگیری از بروز سکته مغزی دارد.

سکته مغزی به دلیل وقفه ای کوچک در جریان خون مغز یا انسداد رگ ها به وجود می آید. در این حالت جریان اکسیژن و مواد غذایی به مغز محدود می گردد و بخشی از بافت مغز آسیب می بیند. حدود 85 درصد از تمام موارد سکته های مغزی بر اثر انسداد یک شریان مغزی با یک لخته خون ایجاد می گردد که به آن سکته مغزی ایسکمیک گفته می گردد. گاهی نیز سکته مغزی هموراژیک (خونریزی) است که در اثر پارگی عروق مغزی ایجاد می گردد.

اکنون سکته مغزی مهمترین عامل ناتوانی در سراسر دنیا و دومین علت مرگ و میر است، نکته حائز اهمیت این است که این عارضه به طور کامل قابل پیشگیری است، سال جاری 80 میلیون نفر در سراسر دنیا از سکته مغزی جان سالم به در بردند؛ اما بسیاری از این افراد با چالش های اساسی از قبیل ناتوانی جسمی، مسائل ارتباطی، تغییر در نحوه تفکر و احساسات، از دست دادن شغل و درآمد و روابط اجتماعی روبرو هستند.

فشار خون، استعمال دخانیات، چاقی و عدم فعالیت بدنی از جمله مهمترین دلایل سکته مغزی محسوب می شوند.

نتایج این مطالعه در نشریه American Academy of Neurology منتشر شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کاهش احتمال بروز سکته مغزی با رژیم غذایی گیاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کاهش احتمال بروز سکته مغزی با رژیم غذایی گیاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید