جزئیات تازه از دستگیری پلیس پاکستانی که به جاسوسی برای هند متهم است

به گزارش وبلاگ وردپرس، اسلام آباد ضمن بازداشت یک افسر پلیس در شهر کراچی مدعی شد این فرد اطلاعاتی را به سازمان های امنیتی هند ارائه نموده است.

جزئیات تازه از دستگیری پلیس پاکستانی که به جاسوسی برای هند متهم است

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ وردپرس به نقل از جیو تی وی، دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی پاکستان از دستگیری یک جاسوس خبر داند.

گزارش ها حاکی است این فرد با هویت رسمی شهزاد پرویز به عنوان پلیس در شهر کراچی مشغول به خدمت بوده است.

وی پیش از این با گروه ممنوع الفعالیت حزب متحده شاخه لندن نیز همکاری داشته و در تحقیقات اولیه تعیین شده که سابقه اقدامات تروریستی نیز داشته است.

سازمان اطلاعات پاکستان در این خصوص گفت: ما شواهد محکمی داریم که این فرد برای سازمان اطلاعاتی هند جاسوسی می نموده است.

از مخفی گاه این پلیس که به جاسوسی برای هند متهم است دو بمب نیز کشف شده است و طبق اعلام پلیس وی قصد داشته یک عملیات تروریستی را برنامه ریزی کند.

گفته می گردد وی در ترور بعضی افسران پلیس در شهر کراچی نقش داشته است و قرار بوده طی ماه های آینده عملیات های تازه ای برنامه ریزی کند.

این فرد در انتقال مبالغ هنگفت برای گروه های افراط گرا و تروریستی نیز نقش داشته و برای این کار از دیگر رابطین خود در حزب متحده شاخه لندن استفاده نموده است.

پلیس او را برای انجام تحقیقات بیشتر به مکان نامعلومی منتقل نموده و از بیان جزئیات بیشتر در خصوص وی خودداری نموده است.

طی سال های اخیر و همزمان با افزایش تنش میان هند و پاکستان دو کشور مدعی دستگیری افرادی شده اند که برای دیگری جاسوسی می نموده اند.

در بزرگترین پرونده این حوزه دولت اسلام آباد یک تبعه هندی به نام کلبهوشن یادیو را دستگیر کرد که با دو گذرنامه مختلف وارد ایالت بلوچستان شده بود، وی پس از بازپرسی و اعتراف به اعدام محکوم شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "جزئیات تازه از دستگیری پلیس پاکستانی که به جاسوسی برای هند متهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تازه از دستگیری پلیس پاکستانی که به جاسوسی برای هند متهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید