ترامپ مصوبه کنگره درباره اعلام وضعیت اضطراری را وتو کرد

به گزارش وبلاگ وردپرس، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مصوبه کنگره در مخالفت با اقدام او برای اعلام وضعیت اضطراری جهت ساخت دیوار در مرز مکزیک را وتو کرد.

ترامپ مصوبه کنگره درباره اعلام وضعیت اضطراری را وتو کرد

به گزارش فارس، این اولین استفاده ترامپ از حق وتو در دوران ریاست جمهوری اش است.

مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه با اقدام دونالد ترامپ برای اعلام وضعیت اضطراری جهت تأمین بودجه مربوط به احداث دیوار حائل در مرز مکزیک مخالفت کرد.

ترامپ در مراسم امضای وتوی مصوبه کنگره که توسط اعضای گارد مرزی و خانواده کسانی که توسط مهاجران غیرقانونی کشته شده بودند، احاطه شده بود، به وبلاگ وردپرس گفت: نمایندگان روز پنجشنبه مصوبه خطرناکی را تصویب کردند و این اقدام در نهایت نباید زندگی آمریکایی ها را در خطر قرار دهد.

وی در ادامه سخنانش گفت: امروز من این مصوبه را وتو می کنم. نمایندگان این آزادی را دارند که این مصوبه را تصویب نمایند و من نیز این وظیفه را دارم که آن را وتو کنم.

رئیس جمهور آمریکا اضافه نمود: وضعیت سرزمین آزادی که با تهاجم روبرو شده و قوانین کنونی مهاجرت آمریکا، باید تغییر کند.

ساخت دیوار بین آمریکا و مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران یکی از وعده های اصلی ترامپ در جریان رقابت های انتخاباتی در سال 2016 بود.

ترامپ در کوران مبارزات انتخاباتی بارها تأکید کرد هزینه ساخت این دیوار را از دولت مکزیک خواهد گرفت. او بعد از ناکامی در تأمین بودجه به این روش از کنگره خواست هزینه آن را تأمین کند.

مجادله کنگره با ترامپ برای تأمین هزینه مربوط به ساخت این دیوار طولانی ترین تعطیلی تاریخ دولت آمریکا را رقم زد.

49311

منبع: خبرآنلاین

به "ترامپ مصوبه کنگره درباره اعلام وضعیت اضطراری را وتو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ مصوبه کنگره درباره اعلام وضعیت اضطراری را وتو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید