برگزاری همایش ملی ادبیات کودک و نوجوان

به گزارش وبلاگ وردپرس، اولین دوره همایش ملی ادبیات کودک و نوجوان با عنوان فرصت ها و چالش های ادبیات داستانی کودک و نوجوان برگزار می گردد.

برگزاری همایش ملی ادبیات کودک و نوجوان

به گزارش وبلاگ وردپرس، گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهیدبهشتی در آستانه هفتمین سالگرد راه اندازی گرایش ادبیات کودک و نوجوان این همایش را در هشتم آبان ماه برگزار می نماید. مریم جلالی، دبیر علمی و سیدمهدی طباطباییف دبیری اجرایی این همایش را به عهده دارند.

محورهای همایش به این توضیح اعلام شده اند:

انواع ادبی و ژانرهای نوظهور در ادبیات داستانی کودک و نوجوان: ژانرهای پرکاربرد در ادبیات داستانی کودک و نوجوان، صندلی مکتب های ادبی در داستان کودک و نوجوان، مرز انواع ادبی میان داستان کودک و نوجوان و بزرگسال، جلوه های ادبیات پایداری در داستان های کودک و نوجوان (درسی و غیردرسی)، انواع داستانی در ادبیات کودک و نوجوان و تحولات داستان نویسی در ادبیات کودک و نوجوان.

نظریه و نقد در ادبیات داستانی کودک و نوجوان: نقد و آنالیز داستانی های کودک و نوجوان بر اساس نظریه های جدید، آسیب شناسی شیوه های نقد و نگارش در ادبیات داستانی کودک و نوجوان، آسیب شناسی ارائه و نقد ادبیات داستانی در کتاب های درسی، شکل گیری های اجتماعی، سیاسی و... و نفوذ آن به ادبیات داستانی کودک و نوجوان، نقش ترجمه در شکل گیری ادبیات داستانی کودک و نوجوان، نقش و صندلی کتاب های تصویری در ادبیات داستانی کودک و نوجوان، تألیف، ترجمه و تقلید در ادبیات داستانی کودک و نوجوان، تأثیرپذیری و تأثیرگذاری داستان های کودک ونوجوان، مخاطب شناسی ادبیات داستانی کودک و نوجوان، زبان رد ادبیات داستانی کودک و نوجوان، میانجی ها در ادبیات داستانی کودک و نوجوان، تعامل متن و تصویر در ادبیات داستاین کودک و نوجوان، علل ماندگاری آثار کودک، طنز و صندلی آن در ادبیات کودک و ناشران و ترویج ادبیات داستانی.

مفاهیم اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و .. در ادبیات داستانی کودک و نوجوان: مفاهیم فرهنگی در ادبیات داستانی کودک و نوجوان، مفاهیم ارزشی در ادبیات کودک و نوجوان، ادبیات داستانی جنگ و صلح، ادبیات داستانی بچه ها، اجتماع و اقتصاد و مفاهیم اجتماعی در ادبیات داستانی کودک و نوجوان.

ادبیات تطبیقی و صندلی آن در ادبیات داستانی کودک و نوجوان: قابلیت سنجی تطبیق و تطابق در ادبیات داستانی کودک و نوجوان، شیوه های اجرایی تطبیق در ادبیات داستانی کودک و نوجوان، صندلی تطبیق متون داستانی در کتاب های درسی، ادبیات تطبیقی کودک و نوجوان، ادبیات داستانی ملی و مرزهای جهانی و ادبیات داستانی بومی و غیربومی.

اقتباس از متون کلاسیک در ادبیات داستانی کودک و نوجوان: شیوه های راه یابی ادبیات کهن به داستان کودک و نوجوان، نقش بازنویسی و بازآفرینی در توسعه ادبیات داستانی کودک و نوجوان، شیوه های ورود ادبیات مدرن بزرگسال به داستان کودک و نوجوان، متون دینی و شیوه های پردازش به ان در ادبیات داستانی کودک و نوجوان، پردازش ادبیات داستانی کهن و نو در کتاب های درسی و اقتباس در داستان نویسی کودک و نوجوان.

فرهنگ و ادبیات عامیانه در ادبیات داستانی کودک و نوجوان: چگونگی و علل نفوذ عناصر فرهنگ عامیانه به ادبیات داستانی کودک و نوجوان، محورهای فرهنگ عامیانه در ادبیات داستانی کودک و نوجوان، محدوده کاربرد فرهنگ عامیانه در ادبیات داستانی کودک و نوجوان

علاقه مندان می توانند تا 20 مهرماه مقاله های خود را به نشانی [email protected] بفرستند. بر اساس اعلام، هفته اول ماه آبان نتایج آنالیز مقالات اعلام می گردد.

دبرخانه همایش ملی ادبیات کودک و نوجوان در تهران، ولنجک، دانشگاه شهید بهشتی، دانشکده ادبیات و علوم انسانی، گروه زبان و ادبیات فارسی، واقع است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "برگزاری همایش ملی ادبیات کودک و نوجوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری همایش ملی ادبیات کودک و نوجوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید