افزایش ترافیک با خودروهای خودران

به گزارش وبلاگ وردپرس، ایسنا نوشت: یک مطالعه جدید نشان می دهد که برای صاحبان خودروهای خودران و بدون راننده ارزان تر خواهد بود تا وسایل نقلیه خود را به جای پرداخت هزینه پارکینگ در خیابان ها رها نمایند که باعث افزایش تراکم ترافیک خواهد شد.

افزایش ترافیک با خودروهای خودران

تصور کنید به جای پرداختن هزینه پارکینگ در مرکز شهر بتوانید خودروی خود را در حالی که به سراغ کارتان می روید در خیابان های شهر به حال خود رها کنید و سپس وقتی که آن را احضار کردید برگردد و شما را سوار کند.

یک مطالعه جدید نشان می دهد که این دقیقاً همان چیزی است که خودروهای بدون راننده در آینده می توانند انجام دهند و این ممکن است موجب یک مشکل بزرگ گردد.

به گفته پروفسور آدام میلارد-بال دانشگاه کالیفرنیا سانتا کروز با توجه به هزینه متوسط 50 سنت برای هر ساعت پارک در پارکینگ ها، برای صاحبان خودروهای خودران به صرفه تر خواهد بود تا خودروهای خود را به جای پارک در پارکینگ در خیابان ها رها نمایند.

این کار بسیار ارزان تر از پرداختن پول پارکینگ خواهد و متأسفانه موجب افزایش چشمگیر حجم ترافیک در سطح شهرها می گردد.

ضمن این که هزینه های خودروهای خودران در سرعت های پایین کمتر می گردد و این می تواند صاحبان این خودروها را تشویق کند تا وسایل نقلیه خود را در چنین سرعت هایی تنظیم نمایند که این هم به نوبه خود موجب افزایش حجم ترافیک می گردد.

پروفسور میلارد بال با استفاده از یک مدل شبیه سازی ترافیک پیش بینی کرد که تنها 2000 ماشین بدون راننده در مرکز شهر سان فرانسیسکو جریان ترافیک را به کمتر از 3 کیلومتر بر ساعت کاهش می دهند. وی اظهار داشت که این مشکل را در ناحیه هایی همچون ورودی فرودگاه ها دوچندان می نماید، جایی که رانندگان ترجیح می دهند به جای پرداخت هزینه پارکینگ، خودروهایشان را در خیابان های اطراف رها نمایند.

بنابراین راه چاره چیست؟ پروفسور میلارد بال چیزی شبیه به طرح ترافیک را پیشنهاد می دهد تا هر راننده با ورود به محدوده مرکز شهر مجبور به پرداخت یک هزینه پایه باشد که بر اساس ترکیبی از عوامل مانند مسافت طی شده، سرعت ثابت، زمان روز و محل رانندگی تغییر می نماید.

وی اضافه کرد: راه اندازی طرح ترافیک به عنوان یک سیاست، سخت است. مردم هرگز نمی خواهند برای چیزی که از همواره به صورت رایگان دریافت نموده اند، پولی پرداخت نمایند. اما در حال حاضر هیچ کس خودروی کاملاً خودرانندارد، بنابراین الان بهترین زمان برای وضع چنین قوانینی و جلوگیری از وقوع کابوس ترافیک سنگین در سطح شهر است.

این مطالعه در مجله Transport Policy منتشر شده است.

5656

منبع: خبرآنلاین

به "افزایش ترافیک با خودروهای خودران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش ترافیک با خودروهای خودران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید