آماده سازی ایستگاه متروی کیانشهر در ایستگاه آخر

به گزارش وبلاگ وردپرس، این روزها آماده سازی ایستگاه مترو کیانشهر در خط 6 انجام می شود تا دسترسی بیش از 70 هزار نفر ساکنان این محله به حمل و نقل آسان شهری فراهم و هموار شود.

آماده سازی ایستگاه متروی کیانشهر در ایستگاه آخر

وبلاگ وردپرس- سارا جعفرزاده: تقاطع خیابان عزیزخانی و صالحی در محله کیانشهر مکانی است که ساختمان در حال آماده سازی ایستگاه مترو کیانشهر در آن واقع شده است. ایستگاهی که دسترسی 70 هزار شهفرایند این محله و محله های همجوار به نقاط مختلف شهر را میسر می کند و حمل و نقل عمومی در این محله را بهبود می بخشد. در گذشته اهالی این محله از طریق ایستگاه مترو دولت آباد تردد می کردند اما تا چند روز دیگر سفرهای درون شهری خودشان را از طریق ایستگاه مترو کیانشهر انجام خواهند داد. فرایند آماده سازی این ایستگاه این روزها در مراحل پایانی است.

تجهیز امکانات داخلی

قرار است به زودی ایستگاه مترو کیانشهر افتتاح شود و حالا آخرین روزهای کاری گروه های مختلف کارگران در ایستگاه مترو کیانشهر است. به گفته مسئولان این پروژه، ساخت این ایستگاه 150 میلیارد تومان هزینه داشته است. از هزینه که بگذریم این روزها کارگران سخت مشغول کارند تا به زودی شاهد آماده سازی کامل این ایستگاه باشیم.

وارد ایستگاه که می شویم در قسمت سالن اصلی ایستگاه گیت های ارائه بلیط و ورود و خروج مسافران در حال آماده سازی است و در مرحله نهایی آزمایش واقع شده است. آنچنان که پیداست آسانسورها هم راه اندازی شده اند. در سکوهای ضلع جنوب شرقی عده ای از کارگران را می بینیم که مشغول نصب صندلی های داخل ایستگاه هستند. به گفته مسئولان در حال حاضر بیش از 95 درصد کارهای تجهیز ایستگاه مترو کیانشهر اجرا شده است.

زمین بایر دیروز

مکان فعلی ایستگاه مترو کیانشهر در گذشته زمین بدون استفاده بوده است. نورالدین باقرفام دبیر شورایار محله کیانشهر جنوبی در این باره می گوید: مکان فعلی ایستگاه مترو کیانشهر زمین بایری بود که بلا استفاده مانده و فقط به جایی برای جمع شدن زباله تبدیل شده بود. البته به دلیل اینکه این زمین در تقاطع خیابان صالحی و عزیز خانی قرارداشت و بایر بود با کوچکترین وزش باد گرد و غباری فراوانی از زمین بلند می شد و موجب آزار اهالی بود.

او می افزاید: متاسفانه دسترسی به شبکه حمل و نقل در محله کیانشهر بسیار ضعیف است و افتتاح این ایستگاه می تواند به تعداد زیادی از اهالی این محله خدمت رسانی کند.

ضلع جنوب شرقی آماده افتتاح

ایستگاه کیانشهر در دو ضلع شمال و جنوب شرقی خیابان صالحی و عزیز خانی قرار گرفته است اما به دلایل فنی در حال حاضر فقط ضلع جنوب شرقی افتتاح می شود.

مسعود لواف زاده معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار منطقه 15 دراین باره می گوید: در حال حاضر ایستگاه مترو کیانشهر در مراحل پایانی تجهیز امکانات واقع شده است. با افتتاح این ایستگاه تحول بزرگی درشبکه حمل و نقل محله کیانشهر و منطقه 15 رخ می دهد و دسترسی شهفرایندان به نقاط مختلف میسر می شود. در حال حاضر به دلیل برخی مشکللات فعلا ایستگاه مترو کیانشهر در سکوی ضلع جنوب شرقی افتتاح خواهد شد و افتتاح ضلع شمالی آن به بعد موکول می شود. پیش بینی می شود در صورت نبود مشکل این ایستگاه 28 بهمن ماه افتتاح شود.

ایجاد پایانه تاکسی

با توجه به نیاز مسافران به ناوگان حمل و نقل عمومی قرار است تمهیداتی برای ایجاد پایانه تاکسی در نزدیکی ایستگاه مترو کیانشهر انجام شود. باقرفام می افزاید: با توجه به اینکه در محله کیانشهر فقط یک خط اتوبوس به مقصد میدان شهدا و میدان خراسان تردد می کند لازم است که اتوبوس دیگری به سمت پایانه خاوران اضافه شود. از طرفی صحبت هایی با مسئولان حوزه ترافیک شده تا زمین خالی که در نزدیکی ایستگاه مترو کیانشهر واقع شده است به پایانه تاکسی تبدیل شود تا مسافران بتوانند به نقاط مختلف منطقه سفر کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "آماده سازی ایستگاه متروی کیانشهر در ایستگاه آخر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده سازی ایستگاه متروی کیانشهر در ایستگاه آخر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید