شروع ساخت بندر مسافری- دریایی چمخاله

به گزارش وبلاگ وردپرس، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ظرفیت و توان کشور برای استفاده از طرح های دریا مطلوب است و در راستای استفاده بهینه از این بستر باید تعاملات خود را با تجار و بازرگانان کشورهای ساحلی گسترش دهیم.

شروع ساخت بندر مسافری- دریایی چمخاله

به گزارش وبلاگ وردپرس، محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم شروع عملیات اجرایی احداث بندر مسافری- دریایی چمخاله، با بیان اینکه امروز شاهد اضافه شدن ظرفیت تجاری-گردشگری جدیدی در بنادر کشور هستیم اظهار کرد: امروز به توسعه بیشتر ارتباط دریا و ساحل نشینان احتیاج داریم و باید از مواهب دریا بیش از پیش بهره مند شویم و در این بین ساحل چمخاله یکی از زیرساخت های مهم به شمار می آید.

وی گفت: ظرفیت و توان کشور برای استفاده از طرح های دریا مطلوب است و در راستای استفاده بهینه از این بستر باید تعاملات خود را با تجار و بازرگانان کشورهای ساحلی گسترش دهیم.

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر ضرورت توجه به ظرفیت های گردشگری بندر چمخاله بیان نمود: به دنبال این هستیم که کارهای روبنایی را به بخش های خصوصی واگذار کنیم و از ظرفیت کشتی سازان نیز برای حضور در بندر چمخاله استقبال می کنیم.

وی با بیان اینکه سازمان بنادر فعالیت های زیربنایی این بندر را انجام می دهد اضافه نمود: بندر چمخاله در کنار بندر انزلی می تواند باعث رشد مالی استان و ایجاد اشتغال گردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به موج ترافیک های شهری گفت: می توان با ایجاد خط گردشگری آبی شاهد جابجایی مسافران به وسیله دریا باشیم که علاوه بر تفریح مسافران، موج ترافیکی از سطح جاده ها نیز کاهش می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شروع ساخت بندر مسافری- دریایی چمخاله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ساخت بندر مسافری- دریایی چمخاله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید